logotype
image1 image2 image3 image4

НОВОГРЕЦЬКА ФІЛОЛОГІЯ

НОВОГРЕЦЬКА ФІЛОЛОГІЯна кафедрі загального мовознавства, класичної філології та неоелліністикиКиївського національного університетуімені Тараса Шевченка

Секція неоелліністики кафедри загального мовознавства готує філологів і перекладачів зі знанням новогрецької мови та літератури і англійської мови, що сприятимуть розвитку відносин між Україною і грецькомовними країнами: Грецією та Кіпром.

На 2020 – 2021 навчальний рік оголошено набір на бакалаврську освітню програму «Новогрецька філологія та переклад і англійська мова».

 

Обравши ці програми, Ви матимете можливість опанувати мову, що належить до світових класичних мов; поглибити загальний культурний рівень; удосконалити навички комунікації в гуманітарній сфері. Орієнтація на міжнародну відкритість нашої країни зумовлює необхідність підготовки спеціалістів, що володітимуть кількома іноземними мовами. Другою іноземною мовою для неоелліністів стане мова міжнародного спілкування англійська, яка, зокрема, є другою офіційною мовою Кіпру. Ви навчитеся читати в оригіналі тексти грецької традиції від поем Гомера до сучасності та працювати з ними, познайомитеся з розвитком мови та культури, що зберегла свою самобутність упродовж кількох тисячоліть; довідаєтеся про грецький вплив на культуру та історію України; матимете змогу відвідати Грецію для навчання на літніх мовних програмах; пройти стажування в Посольстві Греції або грецьких компаніях; отримати практичний досвід роботи перекладача на різних культурних та ділових заходах, що організовує КНУ спільно з Посольствами Греції і Кіпру та грецькими компаніями.

Секція неоелліністики є провідним науковим та освітнім центром України, де вивчають грецьку мову та культуру на професійному рівні. Традиції викладання новогрецької мови в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка започатковані 1958 року знаними елліністами професором А. О. Білецьким та доцентом Т. М. Чернишовою, імена яких назавжди вписані в пантеон грецької культури. Традиції викладання новогрецької мови в КНУ імені Тараса Шевченка продовжують викладачі та дослідники, що належать до наукової школи члена-кореспондента НАН України, професора Ніни Федорівни Клименко. Це — досвідчені фахівці, що неодноразово проходили підвищення кваліфікації в університетах Греції та Кіпру.

Секція неоелліністики кафедри загального мовознавства здійснює підготовку фахівців на всіх трьох освітніх рівнях: на бакалавраті, в магістратурі та аспірантурі. Студенти кафедри мають унікальну можливість успішно пройти всі три рівні і отримати звання доктора філософії після захисту дисертації.

При кафедрі працює культурний центр елліністичних студій та грецької культури ім. А. О. Білецького, метою діяльності якого є популяризація грецької культури в Україні: літературно-музичні вечори, лекції та семінари з провідними фахівцями-елліністами з країн Європи, зустрічі з носіями мови, конкурси наукових робіт та художнього перекладу тощо. Центр також надає можливість складання іспитів міжнародного зразка з новогрецької мови, що надає право на навчання та працевлаштування в Греції та на Кіпрі.

Секція неоелліністики співпрацює з провідними університетами Греції та Кіпру, а також відомими осередками елліністичних студій інших європейських країн. Щороку не менше 30% студентів та аспірантів зі спеціальності «елліністика» беруть участь в європейських програмах академічного обміну різного терміну та цілеспрямування, наукових конференціях, культурно-освітніх подорожах (за 4 роки навчання кожний студент бакалаврату мінімум один раз побуває в Греції). Випускники продовжують навчання на магістерських та докторських програмах у провідних університетах Греції. Наукова та видавнича діяльність секції неоелліністики сприяє розкриттю потенціалу нашої молоді: студенти кафедри мають можливість публікувати свої дослідження та художні переклади.

Секція неоелліністики плідно співпрацює з посольствами Греції та Кіпру, що дозволяє студентам брати участь у всіх організовуваних ними заходах, проходити перекладацьку практику, а також мати прямий зв’язок з майбутніми роботодавцями в сфері туризму, освіти, оптової торгівлі, банківської справи, культурного співробітництва тощо.

Адреса кафедри: м. Київ,бульвар Тараса Шевченка, 14, кімната 141 (3-й поверх) тел.(044) 239-34-15

Адреса Центру елліністичних студій та грецької культури ім. А. О. Білецького:кімната 50 (1-й поверх), тел. (044) 239-33-48

E-mailсекції неоелліністики: ellinedra@ukr.net

Сторінка неоелліністів у мережі Facebook:

https://www.facebook.com/moderngreekinkievuniversityofshevchenko

Контактна особа 

доц. Савенко Андрій Олександрович

тел. +38 (063) 622-45-60

Детальна інформація про умови вступуна сайті Інституту філології:

 

     http://philology.knu.ua

 

Наші випускники є постійними співробітниками Посольства Греції в Україні (консульський відділ, офіс військового аташе), викладають новогрецьку мову в українських університетах та школах, є штатними та позаштатними перекладачами в бюро перекладів, працюють у філіях грецьких банків (наприклад, PIRAEUSBANK), а також у грецьких компаніях, наприклад в Асоціації грецьких підприємців та підприємств в Україні. Багато хто пробує свої сили в сфері туризму, зокрема у таких туристичних агенціях, як MOUZENIDISTRAVEL, DESADMIта Центр туризму Греції в Україні.

 УВАГА! Благодійна організація «Фонд Бумбураса», заснована грецьким підприємцем Панделісом Бумбурасом, підтримує новогрецькі студії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та виділяє декілька стипендій для оплати навчання студентів за контрактом на бакалаврській програмі.

Авторизация

2020  greeks.kharkov.ua   globbers joomla templates