logotype
image1 image2 image3 image4

Презентація перевиданої книги О. М. Деревицького «Гомерівські гімни»

ПРЕС-РЕЛІЗ.

Харківське міське товариство  греків «Геліос» у рамках проведення  шістнадцятого сезону Днів грецької культури запрошує  18 листопада о 16.00 до  Центральної наукової бібліотеки (конференц-зал) Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (майдан Свободи, 4) на презентацію перевиданої  книги  О. М. Деревицького «Гомерівські гімни».

Перевидання книги О.М.Деревицького «Гомерівські гімни» здійснено за фінансової підтримки Харківської міської ради.

 

Українська класична філологія має давні традиції, засновані корифеями світового антикознавства, які в різні часи працювали у вітчизняних університетах. Серед численних фахівців класичної науки про античні старожитності гідне місце займає Олексій Миколайович Деревицький (1859–1943) – видатний філолог-еллініст, історик, дослідник давньогрецького і ранньохристиянського мистецтва і літератури.

О. М. Деревицький народився 8 березня 1859 р. у Харківській губернії.

Навчався на історико-філологічному факультеті Харківського університету. У 1884р. після закінчення навчання О. М. Деревицький був залишенийв університеті стипендіатом, а у 1887 році, ще до захистумагістерської дисертації, був затверджений на посаді приват-доцента. У 1889 р. він захистив у Санкт-Петербурзькому університеті магістерську дисертацію «Гомерическиегимны. Анализ памятника в связи с историей его изучения», а у 1891 р. уХарківському університеті – докторську дисертацію «О начале историко-литературных занятий в Древней Греции» і отримав ступінь доктора грецькоїсловесності. У 1892–1893 рр. вчений працював у Харківському університетіна посаді екстраординарного професора на кафедрі класичної філології.

У 1905 О. М. Деревицький був призначений попечителем Казанськогоучбового округу і, працюючи на цій посаді до 1911 р., багато зробив длявведення початкової освіти, відкриття класичних гімназій, реальних училищ і

ремісничих шкіл, жіночих гімназій; значним також є його вклад у відкриттяСаратовського університету у 1909 р. З кінця 1911 року О. М. Деревицькийобіймав посаду попечителя Київського навчального округу.

Головним напрямком дослідницької діяльності О. М. Деревицького була

давньогрецька культура, її історія і література. «Гомерівські гімни» – назва збірника, що складається з тридцяти трьох поетичних творів, написаних гекзаметром і присвячених давньогрецьким богам – Аполлону, Деметрі, Афродіті, Гермесу та іншим. Незважаючи на те, що з часупублікації книги О.М. Деревицького пройшло більше ста років, вона, вцілому, не втратила свого наукового значення, і Харківський університет поправу може пишатися тим, що це дослідження було виконано в його стінах,його вихованцем. До нашого часу працяО. М. Деревицького – це єдине велике дослідження гомерівських гімнів увітчизняному літературознавстві. 

        Додаткова інформація щодо презентації перевиданоїкниги О. М. Деревицького «Гомерівські гімни» за телефонами: 65-83-75,        067-246-41-42,    066-735-83-45.

Авторизация

2018  greeks.kharkov.ua   globbers joomla templates